مقالات مشاوره‌ای


نحوه مدیریت زمان سر جلسه کنکور

نحوه مدیریت زمان سر جلسه کنکور

برای رسیدن به یک درصد متعادل در درس ها نیاز به تکنیک های حداقل سوال است به طوری که برای هر درس به اندازه حداقلی وقت اختصاص دهید و حداقل سوالات لازم را بزنید و سپس برگردید. در این تکنیک مدیریت زمان سر جلسه کنکور شرایط تعادلی بین همه دروس کنکور صورت می گیرد.

تحلیل آزمون های آزمایشی یک تیر و چند نشان!

تحلیل آزمون های آزمایشی یک تیر و چند نشان!

وقتی تحلیل آزمون های آزمایشی به درستی صورت بگیرد دیگر مدیریت زمان سر جلسه کنکور به سادگی صورت می گیرد در واقع متقاضی می داند که چه کارهایی باید انجام دهد و چه کارهایی انجام ندهد. این روش به تسلط زیاد داوطلب کمک می کند. تحلیل باید به صورتی باشد که متوجه آن شوید نه اینکه فقط به فکر زمان باشید.

روش مطالعه دروس حفظی کنکور

روش مطالعه دروس حفظی کنکور

مطالعه دروس حفظی کنکور و مرحله سوال سازی دو روش مربوط به هم هستند و هرچه در این دو روش قوی تر ظاهر شوید برنده هستید. سوالات نباید عجیب و غریب باشند و فقط نیاز است که نوع سوال با موضوع درس همخوانی داشته باشد و مطالب جالبی را مطرح سازد.

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور

روش مطالعه دروس محاسباتی کنکور

معمولاً مطالعه دروس محاسباتی کنکور نیاز به نشانه گذاری دارد. یک سری نکات و ریزه کاری ها وجود دارد که اگر به دقت یاد بگیرید اثر بخش خواهد بود. سعی کنید این نگاه را به خوبی یاد بگیرید و شرایط را بسنجید. مثلاً برای دروسی که چند فرمولی هستند برای هر فرمول اسمی انتخاب کنید و روشی برای استدلال آن را در ذهن خود بسپارید.

چطور ساعت مطالعم رو بالا ببرم؟

چطور ساعت مطالعم رو بالا ببرم؟

شما در طول دو ساعت مطالعه باید برای خود قانون تصویب کنید. قانونی که به شما می گوید حق انجام کارهای حاشیه ای را ندارید. شما حق صحبت با دوستان خود را ندارید و همینطور نمی توانید در طول این یک و نیم ساعت حتی یک بار هم به پیج اینستاگرام خود سر بزنید.

نحوه مرور دروس کنکور

نحوه مرور دروس کنکور

پروسه مرور دروس کنکور بر اساس نوع درس متفاوت است. برای دروس اختصاصی مثل ریاضی و فیزیک و همینطور یک سری دروس محاسباتی نیاز است که مرور در رویکرد دیگری دنبال شود مثلاً نیاز است که در ابتدا نکات کلیدی و فرمول ها یادداشت شود و این برگه ها به دقت مطالعه شوند. معمولاً دروس اختصاصی و محاسباتی می بایست طبقه بندی شده و مرور شود

ویژگی‌های آموزشگاه برتر کنکور

ویژگی‌های آموزشگاه برتر کنکور

اگر شما دانش‌آموز کنکوری سال آینده هستید یا اگر جزء دانش‌آموزان دبیرستانی دوراندیشی هستید که از سال‌های قبل از کنکور برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند، به احتمال زیاد سؤال «یک آموزشگاه برتر کنکور چه ویژگی‌هایی دارد؟» در ذهنتان به وجود آمده است. با توجه به اهمیتی که کنکور در تعیین سرنوشت افراد دارد دانستن نکاتی برای تشخیص اینکه کدام آموزشگاه برای این امر مناسب‌تر است، ضروری به نظر می‌رسد.

چم و خم حافظه و درس خواندن

چم و خم حافظه و درس خواندن

اگر بخواهیم حافظه انسان را به چیزی تشبیه کنیم, بهترین گزینه, یک رود جاری است. ذهن انسان بر خلاف آنچه مردم تصور می کنند, کاملا فعال است و هیچ وقت مثل یک کارت مموری عمل نمی کند. در این مقاله بیشتر با روند یادگیری و فراموشی و راهکاری برای یادگیری بدون فراموشی می پردازیم.

رتبه های برتر کنکور روزی چند ساعت درس میخونن؟

رتبه های برتر کنکور روزی چند ساعت درس میخونن؟

پیش از اینکه به سراغ زمان مطالعه رتبه های برتر کنکور بروید و آه بکشید سعی کنید خودتان را محک بزنید! یعنی چه؟ یعنی ببینید در این فصل از سال، چقدر می توانید در روز وقت مفید برای درس بگذارید و چه زمان هایی را دوست دارید! خودتان را در یک مسیر راحت و مطمئن قرار دهید.

ویژگی‌های دوره آموزشی برتر کنکور

ویژگی‌های دوره آموزشی برتر کنکور

کنکور یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی افراد است که نتیجه آن بر تصمیمات آینده فرد تأثیر زیادی می‌گذارد؛ بنابراین کسب آمادگی برای آن از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از روش‌های خوب برای کسب این آمادگی شرکت در دوره آموزشی برتر کنکور است. در دوره آموزشی برتر کنکور دانش‌آموز یاد می‌گیرد چگونه با یکی از سخت‌ترین و هیجان‌انگیزترین نبردهای زندگی‌اش روبه‌رو شود.

درباره‌ی پارس آموزان
ما در پارس آموزان بیش از 20 سال است که با دانش‌آموزان مختلفی کار کرده‌ایم که ثمره آن، بیش از 100 رتبه زیر 1000 در 10 سال اخیر است.
پارس‌آموزان بستری است که شما به هدف خود برسید و بدرخشید و فلسفه شعار ما نیز همین است:
پارس‌آموزان، راهنمای مسیر درخشش
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...