معرفی رشته‌های انسانی


معرفی رشته علوم سیاسی

معرفی رشته علوم سیاسی

رشته علوم سیاسی به تئوری های سیاسی و کاربرد آنها در جامعه و راه حل ­هایی برای حل مسائل پیچیده می پردازد. این علم بسیار قدیمی است و هدف از این رشته، تربیت سیاستمدارانی است که بهترین تصمیم ها را برای کشور می گیرند. بازار کار این رشته داغ نیست. برای موفق شدن در این رشته، باید برخی از ویژگی ها مخصوصاً قدرت قلم خوب داشته باشید.

معرفی رشته فلسفه

معرفی رشته فلسفه

فلسفه یک علم بسیار قدیمی است که به سوالات اساسی زندگی می‌پردازد و از این نظر با سایر علوم متفاوت است. منظور از رشته فلسفه، همان فلسفه غرب است و اگر بخواهیم نظر اسلام را در مورد این سوالات اساسی بدانیم، باید رشته فلسفه اسلامی را بخوانیم. هرچند که هر کدام، مقداری از مباحث یکدیگر را در خود جای داده است.

معرفی رشته مدیریت

معرفی رشته مدیریت

رشته مدیریت یکی از رشته‌های معروف و جا افتاده از شاخه علوم انسانی است که از تجربی و ریاضی هم می‌توان به آن راه یافت. برای این رشته گرایش های بسیار زیاد و متنوعی در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری وجود دارد. این رشته حتی در مقطع کاردانی هم دانشجو می‌پذیرد.

معرفی رشته‌ی علوم اقتصادی

معرفی رشته‌ی علوم اقتصادی

رشته علوم اقتصادی مربوط به پول و سرمایه و استفاده‌ی بهینه از این سرمایه برای تامین نیازهاست. این رشته شناور بوده و از هر 3 رشته‌ی نظری می‌توان وارد این رشته شد. این رشته در مقطع ارشد و دکتری دارای گرایش‌های بسیار متنوعی است. بازار کار این رشته بیشتر به خاطر ذهن تحلیل‌گر و روحیه کنکاش‌گر فارغ التحصیل آن است.

معرفی رشته‌ی زبان و ادبیات عربی

معرفی رشته‌ی زبان و ادبیات عربی

اهمیت و دلیل وجود کتاب عربی و رشته‌ی زبان و ادبیات عربی در مدارس و دانشگاه ما، به دین و کتاب آسمانی ما برمی‌گردد. این رشته شناور است، بدین معنا که علاوه بر رشته‌ی انسانی، از تجربی و ریاضی هم می‌توان وارد این رشته شد. اولین شغلی که پس از فارغ التحصیلی از این رشته به ذهن می‌آید، تدریس است.

معرفی رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی

معرفی رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی

رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی یکی از رشته‌های دانشگاهی و زیر مجموعه‌ی علوم انسانی است. این رشته در مقطع ارشد و دکتری دارای گرایش‌های مختلفی است که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد، در مورد بازار کار آن توضیح خواهیم داد، به شما خواهیم گفت چگونه در دانشگاه این رشته را بخوانید و موارد دیگر.

معرفی رشته حسابداری

معرفی رشته حسابداری

رشته حسابداری از بازار کار بسیار خوبی برخوردار می باشد، از این رو به یک رشته پرطرفدار در بین داوطلبان کنکور تبدیل شده است. فارغ التحصیلان رشته حسابداری نسبت به دیگر رشته ها کمتر با مشکل بیکاری مواجه خواهند شد. این رشته از جمله رشته‌ های پرطرفدار آموزش عالی می باشد که داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی، ریاضی و فیزیک و تجربی برای رسیدن به آن با یکدیگر رقابت می کنند.

معرفی رشته روانشناسی

معرفی رشته روانشناسی

رشته روانشناسی از مزایا و قابلیت های بسیار زیادی برخوردار می باشد. فارغ التحصیلان این رشته کاربردی می توانند از مزیت های این رشته در زندگی شخصی و روزمره خود و اطرافیان به بهترین شکل استفاده کنند. این رشته یکی از رشته های برتر و پرطرفدار گروه آزمایشی انسانی می باشد.

معرفی رشته جغرافیا

معرفی رشته جغرافیا

رشته جغرافیا در حالت کلی به دو شاخه جغرافیای طبیعی و جغرافیای انسانی تقسیم می شود. این رشته یکی از مهم ترین و کاربردی ترین رشته های دانشگاهی می باشد. این رشته که شاخه ای از علوم انسانی می باشد برای علاقه مندان به آن یک دنیا به شمار می آید.

معرفی رشته حقوق

معرفی رشته حقوق

رشته حقوق در یک تقسیم بندی کلی به دو نوع خصوصی و عمومی تقسیم می شود. این رشته یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین رشته ها در بین رشته های علوم انسانی است. در واقع دانش آموزان رشته انسانی با انتخاب این رشته پر طرفدار می توانند آینده خود را به خوبی تضمین کنند.

درباره‌ی پارس آموزان
ما در پارس آموزان بیش از 20 سال است که با دانش‌آموزان مختلفی کار کرده‌ایم که ثمره آن، بیش از 100 رتبه زیر 1000 در 10 سال اخیر است.
پارس‌آموزان بستری است که شما به هدف خود برسید و بدرخشید و فلسفه شعار ما نیز همین است:
پارس‌آموزان، راهنمای مسیر درخشش
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...